Dental İmplant

  • dental-implant

İmplant Nedir?

Kaybedilen bir dişin yerini ağızdaki diğer dişlere zarar vermeden doldurmak için çene kemiğine yerleştirilen vida benzeri yapılara implant denir.

sil1

Diş implantları eksik diş köklerinin yerine cerrahi işlemle yerleştirilir. İyileştikten sonra, dişin görünen kısmı için planlanan porselen kaplama, köprü veya proteze bir altyapı görevi görür.

sil2

Diş implantı eksik diş kökünün yerini alan tek çözüm olmakla birlikte şu gibi avantajları vardır:

  • Doğal diş gibi görünür ve hissettirir
  • Kemik kaybını önler
  • Çevredeki sağlıklı dişlerin korunmasını sağlar

Diş implantları dişlerin geri kazanılmasında devrim yaratmıştır. Diş eksikliği olan kişiler fonksiyonel ve estetik birçok sorun yaşamaktadırlar. Diş eksikliğinde etkin bir çiğneme yapılamamaktadır. Diş kaybı, kapanışın da değişmesine neden olduğundan; çene ekleminde sorunlara neden olabilir.

sil3

 

İmplant hangi maddeden yapılır? 

sil4

İmplant titanyum veya alaşımlarından üretilir. Ağız sıvılarından etkilenmez ve ağız içerisinde oluşacak kuvvetlere dayanacak şekilde tasarlanmıştır.

Kimlere implant uygulanabilir? 

Genel sağlık durumu iyi olan ve çene kemiğinde implantları destekleyebilecek oranda kemiği bulunan, iyi ağız bakımı yapan bireylerde implant tedavisi yüksek başarı oranına sahiptir. Bazı durumlarda kemiğin miktarı implant yerleşimi için yeterli olmaz. Bu durumda ileri cerrahi işlemler gerekebilir.

Kimlere implant uygulanamaz?

  • Kemik gelişimini tamamlamamış genç bireyler,
  • Baş ve boyun bölgesine radyoterapi uygulanmış bireyler,
  • Sigara kullanımı ağız içindeki yara iyileşmesini geciktirerek implant başarısını düşürdüğünden sigara kullanımı çok fazla olan bireyler

implant için uygun aday değillerdir.
Kontrolsüz şeker hastalığı ve bağışıklık sistemi ile ilgili hastalıklara sahip, düzenli ilaç kullanan bireylere, sağlık durumları doktorlarına danışılarak implant uygulanabilir.

adres

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com