Çekim Sonrası Bakım Önerileri

  • dis-cekimi

sil1

 

 

 

 

 

 

Çekim Sonrası Bakım Önerileri

Amacımız çekim işlemi sonrası iyileşme sürecinizi mümkün olduğunda rahat geçirmenizdir. Diş çekimi cerrahi bir işlemdir ve operasyon-sonrası bakıma uyulması gerekir. Lütfen ağrı ve enfeksiyon riskini azaltmak için tüm talimatlara gerektiği özenle uyunuz.

  Operasyonu takiben herhangi bir rahatsızlık duyarsanız kliniğimize en kısa sürede başvurun.

       1) Tamponu 20 dakika boyunca ısırın sonrasında tamponu çıkartın. Kanama iyileşme için doğal ve gerekli bir süreçtir. Çekim yerinde oluşan pıhtı iyileşme için gereklidir. Pıhtının yerinden çıkmaması için tükürmeyiniz ve ağzınızı çalkalamayınız. Pıhtının yerinden çıkması yeni kanamaya sebebiyet verebilir.

      2) İlk 24 saat şunları yapmamalısınız:

  • Sigara içmek
  • Pipetle içmek (Gazlı içeceklerden sakının)
  • Alkol içmek
  • Tükürmek
  • Aşırı sıcak çorba veya içecekler tüketmek
  • Kalp ritminizi hızlandıracak aktiviteler

3) Yumuşak bir diyet uygulayın Çorba, püre, dondurma gibi yiyecekler (aşırı sıcak olmadan) tüketilebilir. 3 saat (ya da uyuşukluk hissi geçene kadar) beklemeniz dudak, dil yanağınızı ısırmamanız için önerilir.

4) Çekim bölgesine buz uygulayın ilk 24 saat buz uygulaması oluşabilecek şişlikleri minimuma indirir. 5 dakika bastırıp 5 dakika kaldırma şeklinde uygulayın. 48 saat sonrasında ise uygulanacak ılık kompres kan dolaşımını ve iyileşmeyi hızlandırır.

5)İlaç verildiyse reçetenize yazıldığı şekilde kullanın.  . Reçeteli ilaçları(antibiyotik)  tam olarak yazıldığı şekilde alınmalıdır. Aspirin kanamayı teşvik edeceği için almayınız.

6)Bölgeyi hafifçe fırçalayın dişetinin bir kaç gün hassas olması normaldir. Yarın yapılacak ılık tuzlu suyla gargara (1 çay bardağı ılık suya 1 çay kaşığı tuz) 4 saatte bir uygulanabilir. Temiz tutulmayan çekim bölgesinde enfeksiyon oluşabilir

7)Yiyecek tükettikten sonra çekim boşluğuna yiyecek dolabilir bu durumda bölgeye nazikçe gargara uygulayınız.

8)Başınızı fazladan koyacağınız bir yastıkla yüksekte tutunuz. Bu uygulama çekim bölgesinin üstüne yatmanızı önler ve orada yüksek kan basıncı oluşmasını engeller.

Herhangi bir soru veya sorununuz olması durumunda bizi  0224 222 11 55 arayabilirsiniz.

sil2

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com